Evés után ne Tele hassal ne menj fürdeni mert ilyenkor a vérkeringés a gyomortájékra összpontosul, és a rekeszizom nyomása miatt az egyéb szervi funkciók sem működnek a megszokott módon.
Szabad? Tilos? Tilos fürdeni kikötők, hidak, zsilipek, hajóutak közelében. Ne fürödjünk olyan helyen ahol ezt táblával is jelzik. Az éjszakai fürdőzés sem megengedett, csak ha a vízfelület meg van világítva, és akkor is csak a mélyvíz határáig.
Melegből a hidegbe Ha a napon felhevült testünkkel hirtelen beleugrunk a hideg vízbe, ez a szervezet számára igen nagy stresszel jár, mivel az érrendszer és a szív nem tud alkalmazkodni ilyen rövid idő alatt a változáshoz és szívmegállással, vagy eszméletvesztéssel reagálhat.
Férfiak ebben is hátrányban A vízbe fulladók 90%-a férfi, valószínűleg mi nők alapban is elővigyázatosabbak vagyunk, ezért a párunkra mindig figyeljünk oda.
Miért merülünk el? Akár tudunk úszni akár nem arra mindenki képes hogy háton fekve a víz felett tartsa magát. De akkor miért merünk és fulladnak meg olyan sokan? A pánik miatt, mert ha megijedünk, automatikusan kapálózni kezdünk, és ezzel a mozgással lehetetlen a víz felszínén maradni. Miután a fej víz alá kerül, önkéntelenül is mindenáron levegőt akar venni a szervezet és ha ezt rossz ütemben tesszük akkor vizet lélegzünk be.
Rakéta nincs A Balatonon a régi rakétázós módszert már nem láthatjuk. Ha közeleg a vihar akkor percenként 30x felvillanó sárga fényt láthatunk, ami figyelmeztet minket a veszélyre.
Fejesugrás? Aki szereti és nem elég elővigyázatos bizony komoly gerinc sérülést is összeszedhet egy rosszul kivitelezett fejesugrással. Ha nem elég mély a víz, vagy éppen ott a vízben egy nagyobb szikla, vagy roncs van, akkor bizony könnyen kerülhet az illető tolószékben. Mindig vizsgáljuk meg a víz alatti talajt, hogy elég biztonságos-e az ugráshoz. |